چگونگی آماده کردن یک نوشته فروش تلفنی

Rate this post

آیا تا به حال نقشی در تئاتر مدرسه بازی کرده‌اید؟ حاضرم شرط ببندم این نقش را از روی نوشته اجرا کرده‌اید؛ متنی که شما را در اجرای نقشتان کلمه به کلمه به پیش می برد. احتمالاً آن را از چند هفته قبل تمرین می کردید تا این که توانستید دیالوگ‌ها را از حفظ بگویید؛ اما آیا می توانید تصور کنید نقشی مثل ژولت را، بدون حتی یک بار نگاه کردن به متن و صرفاً با دانستن این که ژولیت نوجوان عاشق نگون بختی است که سرانجام مرگ برای او مقدر می شود، بازی کنید؟

اجرای نمایشنامه‌ها، سخنرانی‌های مذهبی و کنفرانس‌های کلاسی همگی مستلزم داشتن نوشته است و تأثیرگذارترین ارائه‌ها معمولاً دست افرادی انجام می شود که از قبل این متن را آماده کرده‌اند و آن را دنبال می کنند.

همین گفته‌ها درباره‌ی فروشندگان نیز صدق می کند. استفاده از نوشته، کیفیت تلفن شما را تضمین می کند، آن را تأثیرگذارترین و مشتریان شما را به طرز مؤثرتری راهنمایی می کند، مدت زمان مکالمه‌ی تلفنی را کوتاه و رضایت‌مندی مشتری را بیشتر می کند.

نتیجه‌ی نهایی این است که تماس‌های تلفنی بیشتری در یک روز برقرار و فروش بیشتری می کنید. نتیجه‌ی نهایی این است که تماس‌های تلفنی بیشتری در ک روز برقرار و فروش بیشتری می کنید. چه کسی این نتیجه را در کارش نمی خواهد؟

نمی دانید از کجای نوشته‌تان شروع کنید، نگران نباشید. در سلسله مقالات که در تله بازاریابی منتشر می کنیم به صورت مفصل توضیح خواهیم داد که چه چیزی را در نوشته در نظر بگیرید، چگونه تمرینش کنید و برای خصوصی کردنش چه چیزی به آن بیفزایید.

از خط مشی شرکت پیروی کنید.

شرکت‌ها اغلب از کارمندان بخش فروش می خواهند از یک نوشته‌ی تائید شده پیروی کنند که البته کاری عاقلانه است. شرکت‌های موفق سال‌ها تجربیات فروش خود را در سخنرانی‌هایی خلاصه کرده‌اند که نتایجی به لحاظ تاریخی داده‌اند.

نوشته‌ها برای کمک به شما و شرکت در دستیابی به فروش طراحی می شوند، لذا برای تغییر دادن آن‌ها عجله نکنید؛ چرا که این کار تنها شما را از بهره گیری از نتایج تائید شده به سوی به کار گیری روش‌های تائید نشده سوق می دهد.

اگر به تازگی حرفه‌ی فروشندگی را شروع کرده‌اید یا تصمیم به فروش محصول یا خدماتی خاص گرفته‌اید، بهترین توصیه ای که می توانم به شما بکنم، پیروی از نوشته‌های شرکت است، دست کم تا وقتی که خودتان را به سطح متوسط- بالایی از نیروی فروش نرسانده‌اید.

اگر شرکت نوشته‌هایی برای بخش فروش تلفنی تدارک ندیده است، این مسئله را با مدیر فروشتان در میان بگذارید. به شیوه ای مثبت، توضیح دهید نوشته ای تائید شده از سوی شرکت می تواند به شما- و سایر افراد در بخش فروش- در بهبود نحوه‌ی تلفن کردن و نتایج آن کمک کند و پیام و تصویری دائمی از مشتریان آینده به دست دهد.

در مقاله بعدی تمام موارد را ذکر خواهیم کرد که درباره‌ی نوشتن، تمرین و حتی خصوصی کردن نوشته‌ی فروش به آن‌ها نیاز دارید.

بازدید: 23

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید