حل مشکل کمبود بازاریاب در مراکز تماس با استخدام توانیابان و نابینایان

بازاریاب مراکز تماسمراکز تماس وظایف حساسی به دوش دارند و باید پاسخگوی سوالات و نیازهای مخاطبان باشند. اما این مراکز همیشه با مشکل کمبود نیرو یا جابجایی سریع آنها مواجه هستند.

شاید با شنیدن نام مرکز تماس یا کال سنتر ذهن شما درگیر مراکز تماس خدماتی چون ۱۱۸، مرکز تماس شرکت آب ۱۲۲، مرکز تماس شرکت برق ۱۲۱، مرکز تماس اورژانس ۱۱۵یا مرکز تماس آتش‌نشانی ۱۲۵ شود. اما این مراکز تنها کال سنترهای موجود در کشور نیستند.

مراکز تماس زیادی در سطح کشور وجود دارند که در مجموعه‌های بزرگ و کوچک فعالیت کرده و مشغول خدمت‌رسانی با مخاطبان تلفنی هستند. بسیای از مراکز پشتیبانی، مراکز خدمات پس از فروش، مراکز آموزشی و حتی فروشگاه‌های بزرگ دارای مرکز تماس هستند که ممکن است از چند تا چند صفر در آنها فعال باشند.

به عنوان مثال به یک مرکز تماس ۲ تا ۳ نفره در مقابل مرکز تماس همراه اول یا ایرانسل با صدها نفر اپراتور فکر کنید تا بتوانید اهمیت داشتن یک کال سنتر قوی را متوجه شوید. اما مراکز تماس صرفا برای پاسخگویی به مخاطبان و حل مشکلات آنها طراحی و راه‌اندازی نمی‌شوند و یکی از مهمترین مراکز تماس مربوط به تیم‌های فروش تلفنی است.

مراکزی که نیاز به برقراری ارتباط تلفنی با مشتریان و مخاطبان دارند تا بتوانند محصول خود را معرفی کنند، نیازمند یک سیستم بازاریابی تلفنی قوی هستند و از این رو، مراکز تماسی را برای فروش و بازاریابی تلفنی راه‌اندازی می‌کنند.

مشکل استخدام بازاریاب در مراکز تماس

در این مراکز بازاریاب‌های تلفنی مشغول به فعالیت می‌شوند و در ساعات کاری خود ممکن است تعداد زیادی تماس برقرار کنند تا بتوانند بعد از معرفی محصول موردنظر، آن را بفروشند. علاوه بر اینکه تیم بازاریابی تلفنی نیاز به آموزش‌های تخصصی دارد، اما یکی از مهمترین مشکلاتی که صاحبین کسب و کار مطرح می‌کنند ، مشکل استخدام بازاریاب در مراکز تماس است.

مدیرانی که محصولی برای فروش دارند و از مرکز تماس برای فروش تلفنی استفاده می‌کنند، همیشه دغدغه استخدام بازاریاب دارند و از سوی دیگر میزان جابجایی این بازاریاب‌ها و ماندگار نبودن آنها بسیار زیاد است.

راهکار حل مشکل استخدام بازاریاب تلفنی در مراکز تماس

استاد علی محمدی با راه‌اندازی وب‌سایت تله بازاریابی نه‌تنها سال‌هاست به صورت تخصصی در حوزه بازاریابی و فروش تلفنی آموزش‌های منحصربه‌فرد خود را در اختیار افراد زیادی قرار داده است، بلکه به عنوان متولی اصلی آموزش توانیابان و نابینایان در این زمینه شناخته می‌شود.

علی محمدی باتوجه به دغدغه خود برای آموزش توانیابان و نابینایان، استخدام این افراد را اصلی‌ترین راهکار حل مشکل استخدام بازاریاب در مراکز تماس می‌داند. در ویدیوی زیر می‌توانید به صورت کامل بررسی و راهکار مشکل استخدام بازاریاب در مراکز تماس را تماشا کنید.

بازدیدها: 325

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات