۱۰ روش برای حرفه ای به نظر آمدن از پشت تلفن (قسمت دوم)

Rate this post

در قسمت اول درباره ۵ مورد از ۱۰ روش برای حرفه‌ای به نظر آمدن از پشت تلفن صحبت کردیم و در این قسمت نیز می‌خواهیم به ۵ مورد بعدی اشاره کنیم.

 ۶٫ صدایتان را گرم کنید :

صدایتان مثل بدنتان برای عملکرد خود در بهترین سطح نیاز به تمرین و گرم کردن دارد (به بخش اول این مقاله رجوع کنید). با زمزمه کردن آوازی زیر دوش شروع کنید (به اینکه ممکن است همسایه هایتان درباره توانایی آواز خواندنتان نظر بدهند، اهمیتی ندهید). زمزمه کردن، تمرینی عالی برای گرم کردن تارهای صوتی است. و یک تمرین خنده دار دیگر : قور قور کردن مثل قورباغه، تمرین لرزشی عالی برای تقویت تارهای صوتی است. این تمرینات را چند دقیقه قبل از اولین تماس تلفنی هر روز انجام دهید.

۷٫ زمانی را صرف تمرین پیش از تماس کنید :

هر فروشنده ای از تمرین نوشته های اصلی و مکالماتش قبل از برداشتن گوشی تلفن سود زیادی می برد. به نظر من، دست کم ۱۵ دقیقه قبل از هر جلسه تمرین کنید. تمرین را با صدای بلند انجام دهید.

از اینکه ممکن است همکارانتان شما را دست بیاندازند، نگران نباشند، آنها همان بازنده هایی هستند که وقتی فروشتان بالا رفت و حرفه ای رفتار کردید، میگویند : «تو چه کار میکنی که اینقدر فروش ات بالا است؟» و همچنین آنها زمانی که ببینند فروشتان را به زودی در سطحی وسیع پیگیری میکنید، دیگر نخواهند خندید.

 • این مراحل را کاملا تمرین کنید : جملات آغازکننده تان، نوشته ها و دیالوگ های جلب مشتری، پیگیری قرار ملاقات ها، نوشته های پیگیری بازیگران اصلی خرید و بستن قراردادها؛ همه این موارد را تمرین کنید.
 • پیشنهاد میکنم که یک جلسه تمرینی روزانه برنامه ریزی کنید، یک همکار با انگیزه و با آینده مثل خودتان پیدا کنید و با او تمرینها را پیش بگیرید. منظم باشید و فراموش نکنید که برای تمایز و موفقیت، نظم شخصی را جدی بگیرید. 

۸٫ تلفن هایتان را دسته بندی کنید :

به منظور حداکثر کردن تاثیر و اثربخشی بهینه، تلفنهایتان را دسته بندی کنید. برای مثال، تمام تماسهای جلب مشتری را در یک چارچوب زمانی _مثلا در ۲ ساعت اول صبح بگیرید و سپس روزتان را با یک جلسه ای اختصاص داده شده به انجام تلفن های پیگیری تان دنبال کنید. دست کم ده تلفن مشابه را در یک ردیف قرار دهید.

با تمرکز کردن بر یک نوع، شما خودتان را بیشتر در منطقه مخصوص زمین بازی قرار می دهید و بر مهارت و قدرت های مورد نیازتان برای دستیابی به یک نتیجه تلفنی موفق متمرکز می شوید. به محض اینکه تماس هایتان را یک به یک علامت می زنید، متوجه می شوید با هر تماس نتایج بهتری کسی می کنید.

۹٫ صدای تماس هایتان را ضبط کنید و دوباره با دقت گوش بسپارید :

وقتی تماسهایتان را ضبط می‌کنید، نه تنها یک نوار ضبط شدۀ قابل اعتماد از مکالمۀ تلفنی تان ایجاد میکنید – موردی که بعدا هر وقت نیاز داشتید به آن مراجعه می کنید – بلکه ابزاری ارزشمند برای ارزیابی خودتان ایجاد می کنید.

به این موارد دقت کنید: آیا خیلی سریع صحبت کردید؟  خیلی حرف زدید؟ آیا تهاجمی به نظر میرسیدید؟ به نظر آماده نبودید؟  طوری به صدایتان گوش دهید که انگار یک مشتری گوش میدهد. با انجام این کار، روش هایی را کشف می کنید که با آن ها میتوانید مهارت فروش تلفنی را ارتقا دهید.

۱۰٫ همیشه در حال تمرین کردن باشید :

تمرین هایی را که برای مکالمه تلفنی بهتر آموخته اید، در طول زندگی روزمره به کار ببندید؛ درواقع مدام درحال آموزش و یادگیری و تمرین باشید تا آموخته هایتان در بازاریابی و فروش تلفنی تان، القا شود. 

بازدیدها: 77

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

 1. بسیار عالی حرف نداره واقعا لذت میبرم

 2. لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات