تکنیک کارهایی با بیشترین بازده

افراد برجسته در هر رشته‌ای سریعاً کشف می‌کنند انجام چه‌کارهایی، بخش اعظم- هشتاددرصدی- نتایج را برای آن‌ها به همراه دارد. آن‌ها بهترین زمان خود را صف کارهایی می‌کنند که منجر به تولید بیشترین بازده در سرمایه‌شان می‌شود، درحالی‌که با حداقل کردن زمانی که آن‌ها صرف انجام کارهای ضروری می‌کنند، زمان زیادی برای آن‌ها باقی می‌ماند.

هدف گرفتن کارهای مستقیماً درآمدزا

کارهایی با بازده بالا را کارهای مستقیماً درآمدزا (DIPA) توصیف می‌کنم. برای مثال، در دنیای فروش کارهای DIPA شامل موارد زیر است:

 • جویندگی
 • پیگیری بازیگران اصلی خرید
 • عرضه‌های فروش
 • تمرین کردن، نقش بازی کردن و تکرار مهارت‌های فروش
 • نوشتن و عقد قرارداد

برای مثال، اگر می‌خواهید در شغلی مربوط به فروش سرمایه‌گذاری – مانند خدمات مشاوره املاک، خدمات مالی یا بیمه- کارکنید، باید دست‌کم پانزده ساعت از هفته را به انجام کارهای فوق بپردازید. فروشندگان برجسته از این فراتر رفته‌اند؛ یعنی سی تا چهل درصد (حتی بیشتر) از زمان خود را صرف انجام کارهای فوق می‌کنند.

فروشنده‌های سرمایه‌گذار بی‌شماری دیده‌ایم که در مدت‌زمانی کمر از شش ماه، توانسته‌اند به ارزش هر ساعت خود درفروش، ۵۰۰، ۹۰۰ یا حتی ۱ میلیون و نیم تومان اضافه کنند و این کار را به‌سادگی با تمرکز بر انجام فعالیت‌های درآمدزای خود در ساعات بیشتری از روز انجام داده‌اند.

بررسی سایر کارهای ضروری (اما وقت‌گیر)

علاوه بر انجام کارهای مستقیماً درآمدزا، فروشنده‌های تلفنی دودسته کار دیگر نیز انجام می‌دهند، یعنی:

 • کارهایی که به شیوه‌ای غیرمستقیم تولید درآمد می‌کنند (IIPA): این کارها به خلق درآمد کمک می‌کنند، اما نه به شیوه‌ای مستقیم. ارسال بروشور فروش یا نامه‌ای پستی برای مشتریان و تبلیغات و آگهی دادن در روزنامه‌های محلی، نمونه‌هایی از این نوع کارها هستند. اگرچه پست کردن، آگهی دادن و معرفی اطلاعات فروش یقیناً در پروسه‌ی فروش همگی از اهمیت خاصی برخوردارند، نمی‌توانند با همان کارایی کارهای مستقیماً درآمدزا، به فروش منجر شوند.
 • کارهای حمایت‌کننده از تولید (PSA): این نوع کارها مستلزم ارائه‌ی خدمات پس از فروش به مشتری است. بعد از فروش محصولات و خدمات، انجام کارهایی نظیر فکس، کپی، بایگانی و نامه‌نویسی ضروری است. این نوع فعالیت‌ها نیز امل تمام تلفن‌هایی است که به مشتریان برای پاسخگویی به سؤالات آنان درباره‌ی خرید می‌کنید.

البته کارهای فوق بیشتر از کارهای مستقیماً درآمدزا واقعیتی مربوط به زندگی فروش تلفنی هستند، اگرچه آن‌ها اغلب کارهایی هستند که بخش اعظم استرس، تردید و چالش‌ها را سبب می‌شوند؛ اما هرچقدر بتوانید این نوع فعالیت‌ها را در زمان کمتری از روز انجام دهید، می‌توانید در فعالیت مستقیماً درآمدزا بیشتر سرمایه‌گذاری کنید.

انجام کارهای IIPA و PSA ممکن است برای برنامه‌ی شما خطرناک باشد! برای این‌که با انجام کارهای حمایتی و غیرمستقیم به نفع خود استفاده کنید و زمانتان را از دست ندهید، این نوع کارهای را در طول دوره‌های باانرژی پایینتان طی روز انجام دهید و در زمان قانون یازده صبح که قرار است روز شما به هم بخورد.

بااین‌حال، اختصاص زمانی برای خدمات‌رسانی به مشتریان بهتر است یا زمانی که مشتریانتان با بیشترین احتمال قرار است با شما تماس بگیرند؟ این استراتژی‌ها در حفظ زمان‌هایی با بالاترین کارایی‌تان برای انجام کارهای DIPA و PSA به شما کمک قابل‌توجهی می‌کنند.

بازدیدها: 27

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات