جویندگی سنگ زیر بنای موفقیت در فروش

Rate this post

جوینده بودن باید پایه و اساس کار شما باشد. اگر جویندگی را مثل یک کیک در نظر بگیریم، فعالیت‌هایی مانند مکاتبه‌ی اینترنتی و تأمین قطعات و بروشورها یا هر ابزار دیگری همانند خامه‌ی روی کیک است. بدون داشتن چارچوبی مطمئن و مستحکم، هیچ خانه‌ای ایمن نیست و نمی تواند ده‌ها سال دوام بیاورد. همچنین بدون داشتن پایه و اساسی مستحکم، در جویندگی فروش نمی توان موفق بود.

در مقاله‌های بعد نشان می دهیم چطور با در دست داشتن سیستم حمایتی قوی، پایه و اساس جویندگی مربوط به حرفه‌ی فروش خود را بنا کنید. به علاوه، به شما یاد می دهیم چطور بهترین مشتریان را بیابید و برای رسیدن به هدف جویندگی خاص، کار کنید.

تنظیم و دستیابی به اهداف

اگر اولین بار است در حرفه‌ی فروش، یا شغل جدیدی در فروش، مشغول شده‌اید، یا اهدافی شروع کنید که به سادگی دسترس پذیر باشند و عادت جویندگی سالم را در شما ایجاد کنند. بی شک هیچ دونده ای بدون ماه‌ها تمرین برای افزایش استقامت بدنی خود، در دوی ماراتن شرکت نمی کند. اگر شما نیز در آغاز کارتان هدف دستیابی به صد مخاطب را در یک روز تعیین کنید، مطمئناً به آن نخواهید رسید، چون یافتن این تعداد مخاطب، آن هم در یک روز، مثل دوندگی در سطح دوی ماراتن است.

در تنظیم اهداف جویندگی روزانه و هفتگی‌تان، بر سه مرحله‌ی بعد که در یکدیگر ادغام می شوند، تمرکز کنید:

 1. تعداد زیادی مخاطب واجد شرایط ایجاد کنید.

تعداد زیادی از مشتریان واجد شرایط- یعنی تصمیم گیرندگانی که قادر به خرید محصولات یا خدمات شما هستند یا می توانند شما را به فردی ارجاع دهند که توانایی خرید آن‌ها را دارد- که شما تصمیم دارید به آنان تلفن کنید، باید بر اساس اهداف، چرخه‌ی فروش یا نسبت‌های فروش انتخاب شوند.

 1. تعداد بازیگران اصلی خرید را محاسبه کنید.

پس از مرور لیست افرادی که با آن‌ها تماس گرفتید، تعداد بازیگران اصلی خریدتان را محاسبه کنید؛ این لیست شامل مجموع تعداد مخاطبانی است که انگیزه یا اشتیاق خود را به سرمایه گذاری در محصولات یا خدمات شما نشان داده‌اند. آن‌ها چیزی گفتند که باعث شد شما باور کنید محصولات یا خدمات شما راه حلی برای مشکل آن‌هاست- و این که آن‌ها قدرت مالی برای سرمایه گذاری دارند.

 1. تعداد زیادی قرار ملاقات تنظیم کنید.

از لیست بازیگران اصلی خرید، باید فهرستی از قرار ملاقات حضوری یا تلفنی، به قصد یادآوری، تهیه و تنظیم کنید. در این قرار ملاقات، درباره‌ی جزئیات بیشتر مربوط به نیازها و خواسته‌های مشتری صحبت می کنید، اطلاعات بیشتری درباره‌ی محصولات یا خدمات و چگونگی کارکرد شرکتتان به مشتری ارائه می دهید و چارچوبی مستحکم برای رابطه خلق می کنید. هر چقدر بتوانید برقراری رابطه ای منحصر به فرد تر را تضمین کنید، کنترل بیشتری بر روند فروش خواهید داشت.

این تنها یک مقدمه و تیز کردن تبرمان بود.

در مقاله‌ی بعدی به صورت تخصصی در رابطه با” چگونگی ساختن چهار ستون جویندگی” سخن خواهیم گفت.

این مقاله جالب و پر محتوای تله بازاریابی را از دست ندهید.

بازدید: 12

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید