دارویی خوب برای درمان بیزاری تلفنی

Rate this post

حدس می‌زنید هنگام بروز این حالت، اکثر فروشنده‌ها چه‌کار می‌کنند؟ آن‌ها از تلفن کردن پرهیز می‌کنند؛ یعنی بدترین کاری که می‌توانند انجام دهند. مثل این می‌ماند که بینی شما گرفته باشد و شما تصمیم بگیرید دیگر نفس نکشید. پرهیز از این وظیفه تنها اوضاع را وخیم‌تر و شدت بیزاری تلفنی فروش را بیشتر می‌کند. هرچقدر در برابر علائم آن بیشتر تسلیم شوید، غلبه بر آن مشکل‌تر خواهد شد. قبل از بدتر شدن اوضاع اقدامات زیر را انجام دهید.

کاهش دادن بیزاری در زندگی

علت اصلی بیزاری از تلفن فروش وقوع بی‌نظمی‌ها و اختلالات در فروش تلفنی است. می‌توانید آن را درمان کنید و از آسیب‌های ناشی از آن بکاهید، اما احتمال این‌که این پدیده کار شما را نابود کند وجود ندارد، ولی خلاص شدن از شر آن برای همیشه کار دشواری است. در این مقاله، دو راهکار برای کاهش خطر بیزاری تلفنی و اثر مخرب آن بر بازدهی شما و حرفه‌ی فروشتان ارائه می‌کنیم.

مشخص کردن چرایی قضیه

تلفن کردن ک مسئولیت روزانه در حرفه‌ی شماست. اغلب مواقعی که اهداف و ارزش‌هایتان را مدنظر قرار نمی‌دهید، اهمیت تلفن کردن را نادیده می‌گیرید. به‌طور خلاصه، شما باید بدانید چرا تلفن می‌کنید، بعد از این‌که به‌دقت مشخص کردید چرا تلفن می‌کنید، چگونگی انجام آن آسان می‌شود.

به‌محض این‌که هدفتان را به‌وضوح تعیین کردید- یعنی علت آن – و این‌که چطور آن را برای خودتان تعریف می‌کنید، راه درست را ساده‌تر طی می‌کنید. اهداف فروشندگان معمولاً در موفقیت آن‌ها درفروش نهفته است. راحت‌ترین راه چگونگی تعیین اهداف فروش، برقراری تعدادی ثابت تماس روزانه، هفتگی، ماهیانه و سالیانه است.

اعتراف کنید که مشکلی دارید و سپس درخواست کمک کنید

بیزاری از تلفن فروش یک وضعیت تئوریک نیست، بلکه مشکلی واقعی با هزینه‌های مربوط به خود است. بنا بر بسیاری از مطالعات، فروشندگان بی‌میل به‌طور میانگین چهار تکه از بازار جدید را در یک ماه از دست می‌دهند. برای روشن‌تر شدن موضوع، مثالی می‌زنیم. میانگین حق کمیسیونی را که برای یک فروش میانگین به دست می‌آورید در عدد ۴ ضرب کنید. حاصل آن، عددی است که هرماه فروشنده‌ی بی‌میل ضرر می‌دهد.

اولین مرحله برای رفع این مشکل، تشخیص است. اگر بعد از خواندن این مقاله احساس کردید دچار بیزاری تلفنی هستید، با سریعاً عمل کردن به آن پاسخ دهید.

همچنین هنگام وقوع این پدیده، برای برخورد با آن اعمال زیر را انجام دهید:

 1. میزان پیشرفتتان را روزانه روی منحنی ترسیم کنید: انجام این کار به کسب نتایجی منجر می‌شود. برای مثال، هدفی کتبی از برقراری صد تماس در هر روز تنظیم کنید و سپس پیشرفتتان را مرتباً پیگیری کنید. نوشتن هدف و سپس نظارت کردن بر نتایج، به شما کمک می‌کند در مسیر فروش باقی بمانید.
 2. اهدافی معیاری برای تلفن‌ها و تماس‌های روزانه‌ی خود تعیین کنید: آن‌ها را به‌گونه‌ای تنظیم کنید که شما را وادار به کار کردن کنند، اما خیلی هم دور از دسترس و ناممکن نباشند. توانایی شما در تحقق اهداف مربوط به تلفن‌ها و تماس‌هایتان به‌طور روزانه، سهم بسزایی در کاهش بیزاری شما از تلفن فروش دارد.

عامل به وجود آورنده‌ی بیزاری از تلفن کردن، کم و زیاد شدن تعداد تلفن‌هایی است که اکثر فروشنده‌ها در روز می‌کنند. برای مثال، دوشنبه ممکن است تلفن‌های زیادی کرده باشید، اما سه‌شنبه و چهارشنبه تعداد تلفن‌هایتان کم باشد.

ممکن است پنج‌شنبه نیز روز پر تلفنی را پشت سر گذاشته باشید، اما شنبه بعدازظهر فروش خوبی نداشته باشید. با پشت سر گذاشتن چنین هفته‌ی نوعی‌ای، بسیاری از فروشنده‌ها ثبات کمی در تعداد تلفن‌هایشان دارند. آن‌ها با دنبال کردن این روند تلفن هرگز به اهداف روزانه و هفتگی تلفن کردن خود دست نمی‌یابند و این موضوع سبب بروز بیزاری از تلفن کردن می‌شود.

همه‌ی فروشنده‌ها تا حدی با این مشکل دست به گریبان‌اند. حتی بهترین فروشنده‌ها نیز آمادگی ابتلا به این عارضه را دارند. سؤال این است که آیا این مشکل بر عملکرد فروش شما تأثیر می‌گذارد؟ اگر معتقدید که این امر بر عملکرد شما تأثیر گذاشته است تا حدی که فروشتان را ازدست‌داده‌اید، به‌سرعت، پیش از این‌که خیلی دیر شود، دست به عمل بزنید.

مقاله بعدی سایت تخصصی تله بازاریابی (آموزش بازاریابی و فروش تلفنی) در رابطه با استراتژی‌های غلبه بر بیزاری از تلفن‌های فروش هست. آن مقاله را از دست ندهید.

بازدید: 21

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید