دو شاخه سیم تلفن را به قصد فروش تلفنی به پریز بزنید

فروش تلفنی بسیار راحت‌تر از وصل کردن سیم تلفن به پریز و درخواست خرید از مردم است. تلفن کردن مهم‌ترین سیستم ارتباطی فروش هر فروشنده روی کره زمین است. موفقیت درفروش تلفنی اگرنه دشوار دست‌کم پیچیده است و برای پرداخت به آن، بیش از بداشتن گوشی و گرفتن شمار، کارهای دیگری هم باید بکنیم.

مثل هر اقدام برای فروش، فروش تلفنی نیز نیاز به برنامه‌ریزی درست، آمادگی لازم و انجام کار علمی دارد. به‌علاوه، تلاش بیشتری می‌خواهد، حتی قبل از آن‌که شما بتوانید روی فروش‌های انجام‌شده در فواصل زمانی منظم حساب بازکنید.

آیا شما فرد مناسبی برای شغل فروشندگی تلفنی هستید؟

آیا تصور می‌کنید برای اینکه درفروش تلفنی موفق باشید، باید فرد خاصی باشد؟ البته که نه. برای اینکه فروشنده تلفنی خوب و حرفه‌ای باشید، باید به شیوه‌های سازمان‌دهی شده، با توجه به جزئیات و مصرانه بکوشید و قادر به شناخت افراد و موقعیت‌ها، تنها با یک‌بار تلفن کردن به آن‌ها باشید.

اگرچه افراد با ویژگی‌های شخصیتی خاص می‌توانند سریع‌تر با شرایط لازم برای فروشندگی تلفنی تطبیق یابند، به اعتقاد ما، هر فردی با داشتن انگیزه‌ی قوی و علاقه به موفقیت می‌تواند در این حرفه موفق شود.

شکی نیست افراد خونگرم و اجتماعی که از ملاقات با غریبه‌ها ابایی ندارند، یا اشخاصی که عاشق رقابت و مبارزه هستند و در حین رقابت با دیگران ترقی می‌کنند، می‌توانند مستقیماً به حیطه‌ی فروش قدم بگذارند و فضا و شغلی سازگار با روحیات خود بیابند.

اما موفقیت درفروش تلفنی مستلزم چیزی بیش از داشتن صرفاً شخصیتی اجتماع است. چه شما فروشنده‌ای کهنه‌کار باشد و چه فردی داری سایر ویژگی‌های باارزش و مؤثر درفروش تلفنی، تمام فروشنده از ارتقای سطح مهارت‌های فروش و دانش خود و نیز حفظ نگرش مثبت فواید زیادی کسب می‌کنند.

از قوانین تلفن نکنید پیروی کنید

بدیهی است تمام فروشندگان تلفنی باید از قوانین ملی و دولت «تلفن نکنید» اطلاع داشته باشند.

فروشندگانی که محصولات یا خدمات خود را مستقیماً به مشتریان عرضه می‌کنند -مثل بیمه‌ی عمر، اتومبیل و سلامتی، خدمات تلگرافی یا از راه دور، املاک و مستغلات، تعویض ویندوز کامپیوتر و هزاران شغل- باید از اسامی ثبت‌شده در فهرست «تلفن نکنید»  مطلع باشند و به آن‌ها تلفن نکنند.

اگر شما روابط تجاری بین دو شرکت دارید، نباید نگران موارد ذکرشده در بخش «تلفن نکنید» باشید، چون شرکت‌ها نمی‌توانند در فهرست‌های «تلفن نکنید» دولتی یا ملی ثبت‌نام کنند.

 

بازدیدها: 22

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات