راز چرخه فروش در فروش تلفنی فاش شد

Rate this post

موفقیت در فروش تلفنی یا هر کار دیگری در زندگی مستلزم این است که دقیقاً بدانید چه کاری می خواهید انجام دهید. شما نمی توانید بدون داشتن ایده ای در مورد این که در وهله اول چرا می خواهید تلفن کنید.

به سادگی گوشی تلفن را بردارید و شروع به تلفن کردن کنید، همیشه قبل از تلفن کردن اهداف بسیار مهمتان را شناسایی کنید، بعد از تعیین اهداف- یعنی اهداف کوتاه، متوسط و بلند مدت- متمرکز ماندن بر آن‌ها کار چندان ساده ای نیست؛ اما هر روز، قبل از این که برای اولین بار گوشی تلفن را بردارید، لازم است چند لحظه صبر کنید و تصور بزرگ‌تری از اهداف آن روز، هفته یا ماه در ذهن خود مجسم کنید. دنبال کردن این شیوه به شما انرژی مثبت می دهد و در مسیر هدایتتان می کند.

هر چقدر هدف را واضح تر ببینید، ماندن در مسیر و حرکت به سمت مقصد نهایی آسان تر می شود. در این مقاله در کشف اهداف و خواسته‌هایتان به شما کمک می کنیم. بعد از آن که تصویر روشنی از اهدافتان در ذهن مجسم کردید، شانس موفقیتتان در فروش تلفنی افزایش می یابد.

تشخیص و برآورد اهداف مهم

وقتی در حین کار در حرفه‌ی فروش تلفنی بدانید می خواهید به چه هدفی برسید، قادر می شوید اهداف خاص و مهم را تعیین کنید. اهداف مهم، طرح کلی کارهای شما را ترسیم می کنند. آن‌ها را می توان به اهداف کوتاه، متوسط و بلند مدت دسته بندی کرد. بعد از مشخص کردن اهداف، باید آن‌ها را بر مبنای یک اصل منظم برای برآورد چگونگی تحققشان دوباره مرور کرد. برای مثال، هدف بلند مدت شما بازنشستگی در پنجاه سالگی است. در این بین، اهداف کوتاه مدتی به شما در رسیدن به این هدف بلند مدت کمک می کنند و آماده سازی‌های روزانه‌تان در رسیدن به این اهداف میان مدت و کوتاه مدت به شما یاری می رسانند.

برای باقی ماندن در مسیر دستیابی به اهداف خود، آنچه را باید انجام دهید، در نظر بگیرید. اهداف ماه بعد را مجسم کنید. آن‌ها عبارت‌اند از:

 • در این ماه نیاز به کسب چه مقدار پول در کمیسیون برای اختصاص دادن به بودجه‌ی مخارج زندگی دارید؟
 • هدف شما کسب چه مقدار پول از حق کمیسیون‌ها در این ماه است؟
 • برای به دست آوردن این مقدار پول، باید چقدر فروش کنید؟
 • به منظور رسیدن به این مقدار پول از طریق فروش کالا یا خدمات، به برقراری چند قرار ملاقات یا قرار معرفی کالا نیاز دارید؟
 • برقراری چند تماس تلفنی شما را از بابت دستیابی به تعداد فرار ملاقات‌های مد نظرتان خاطر جمع می کند؟
 • با چند بار شماره گیری تلفنی، به هدف داشتن مشتری تلفنی هستند؟
 • آیا اهداف به قدر کافی خوبی برای رسیدن به هدف هفتگی خود در نظر گرفته‌اید؟
 • اگر تعداد اهداف احتمالی کم است، باید چه کاری انجام دهید تا سبب تغییر در میزان در آمدتان شود؟
 • موفقیت در فروش تلفنی بر یک فرمول دائمی استوار است. آن فرمول عبارت است از: اهدافتان را شناسایی کنید، تعیین کنید چه روندی می تواند شما را به اهدافتان برساند، بر مبنای آن روند عمل کنید و تا جایی که پیشرفت کاری‌تان ایجاب می کند، طرح عملی‌تان را اصلاح کنید.

مرور بر چرخه‌ی فروش

آگاهی از چرخه‌ی فروش شرکت یا حوزه کاری‌تان – یعنی فرآیند اولین تماس تا آخرین فروش- خیلی مهم است، مخصوصاً هنگام تمرکز بر اهدافتان. این اطلاعات می تواند به شما امکان مدیریت زمان و آمادگی لازم برای فروش بدهد. هر قدر از چرخه‌ی فرش آگاه تر باشید، راحت تر می توانید آماده‌اش کنید و در صدور امور به روند فروش قرارش دهید و متوجه شوید که آیا به اهدافتان دست یافته‌اید یا نه.

چرخه‌ی فروش محصول یا خدمت پیروی از نظمی علمی برای دستیابی به فروش است. برای مثال، اگر شما خدمات تلفنی یاز راه دور به افراد ارائه می دهید. چرخه‌ی فروشتان ممکن است به این صورت باشد:

 • اطمینان داشتن از این که شرکت شما احتمالاً فهرستی تعین شده برای شما فراهم می کند.
 • برقراری تماس‌های تلفنی مقدماتی با افراد لیست از روی مکالمات و نوشته‌های تائید شده با هدف باز کردن باب گفت و گو با مردم.
 • اطلاع یافتن از این که چه کسی نان آور آن‌هاست تنها در عرض سه دقیقه ای اول از مکالمه‌ی تلفنی
 • برقراری ارتباط بین ارزیابی مقایسه ای از پیش نوشته شده‌تان با خدمات جاری آن‌ها و شما
 • تائید این که آیا آن‌ها قادر به درک فواید مبرهن به واسطه‌ی تغییر دادن خدمات و بهره گیری از آن‌ها هستند.
 • نزدیک شدن به مرحله‌ی سفارش کالا و تصدیق این که تصمیم خوبی اتخاذ کرده‌اید.

این مثال به طور واضح نمونه ای از یک چرخه‌ی فروش کوچک تر است با هدف بستن تلفن مربوط به فروش از راه دور. اگر به جای این که از راه دور با افراد معامله کنید با شرکتی از راه دور داد و ستد می کردید، چرخه‌ی فروش ممکن بود، به واسطه‌ی تعداد تلفن‌ها و مقایسه‌ها و ارزیابی‌های بیشتر خدمات، بزرگ تر شود.

شانس این که بتوانید چارچوب‌های زمانی را سرعت بخشید یا روندها را کار آمد کنید ضعیف است. میانگین چرخه‌ی فروش، تاریخچه‌ی فروش موفق در شرکت یا حوزه‌ی کاری‌تان را منعکس می کند. بسته به محصول یا خدماتی که ارائه می دهید یا نوع مشتری ای که به او کالا یا خدمات پیشنهاد می دهید، چرخه‌ی فروش ممکن است زمانی کوتاه- مثلاً ده دقیقه- یا مدتی طولانی – تا شش ماه- باشد.

با توجه به چرخی فروش، اطمینان داشته باشید که پاسخ سؤال‌های زیر را می دانید

 • چرخه‌ی فروش شرکت، محصول یا صنعت شما چه زمانی را در برمی‌گیرد؟
 • مراحل چرخه‌ی فروش نوعی شما شامل چه مواردی هستند؟(مثلاً تلفن‌ها، آماده‌سازی‌ها، تلفن‌های پشتیبانی یا بسته‌های اطلاعاتی و غیره)
 • برای کامل کردن یک چرخه‌ی فروش، چه کارهایی باید انجام دهید؟

جواب این پرسش‌ها می تواند به شما در زمان بندی صحیح فروش کمک قابل توجهی کند. خیلی از موقعیت‌هایی که منجر به فروش می شوند، در زمان‌های درست پیشنهاد شده‌اند. بر فرض، اگر خیلی زود از موعد یا خیلی دیر پیشنهاد خری یا فرصتی عالی برای خرید به کسی ارائه کنید، مطمئناً با شکست مواجه می شوید.

بازدید: 15

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید