شیوه های زندگی فروشندگان موفق (قسمت اول)

بازمان بندی صحیح، کارهای روزانه‌ی شما از پیش تنظیم می‌شود. وقتی فروشنده‌ تلفنی به زمان‌بندی فعالیت‌هایش عادت کند، نه‌تنها فروش موفق‌تری خواهد کرد، بلکه در تمام جنبه‌های زندگی‌اش نیز تأثیرات مثبت آن را خواهد دید. بازمان بندی درست‌کارهای مختلف ازجمله امور مربوط به شغل، کارهای معنوی، امور اجتماعی، زمان بازی با کودکان و تعادل سالم‌تری – یعنی شیوه زندگی‌ای که با دقت بیشتری ارزش‌ها و اولویت‌های آنان را منعکس می‌کند- می‌شود.

برای فروشنده‌ تلفنی، زمان‌بندی به‌طورقطع دنبال کردن روند اولویت‌بندی کارها تا سطح بعدی است که منجر به فروش بیشتر و –شاید- تغییری بهبوددهنده در حرفه‌ی فرد شود.

اولین گام زمان‌بندی به شیوه‌ای مؤثر، تقسیم کردن زمان روزانه‌تان به زمان‌های پانزده‌دقیقه‌ای است. چرا پانزده‌ دقیقه‌ای؟ چون برای یک فروشنده‌ی فعال، زمان ارزش زیادی دارد؛ حتی پانزده دقیقه می‌تواند درآمد و تولید زیادی ایجاد کند. از دادن حتی دو یا سه دقیقه از این زمان‌بندی‌های کوتاه می‌تواند صدها دلار هزینه برای شرکت ایجاد کند.

برنامه تقسیم‌بندی زمانی شرکت قهرمانان مشاور املاک

شنبه یک‌شنبه دوشنبه سه‌شنبه چهارشنبه پنج‌شنبه جمعه
۶ صبح
۷:۰۰
۷:۱۵
۷:۳۰
۷:۴۵
۸:۰۰
۸:۱۵
۸:۳۰
۸:۴۵
۹:۰۰
۹:۱۵
۹:۳۰
۹:۴۵
۱۰:۰۰
۱۰:۱۵
۱۰:۳۰
۱۰:۴۵
۱۱:۰۰

تقسیم‌بندی زمانی در زمان‌های پانزده‌دقیقه‌ای به‌منظور حداکثر کردن کارایی

افراد عادی که خواهان موفقیت در فروش هستند، معمولاً از فلسفه‌ی به‌زور جای دادن کارهای بیشتر در برنامه پیروی می‌کنند؛ یعنی هر کاری را در تقویم خود می‌نویسند و بعد فقط برخی از آن‌ها را انجام می‌دهند؛ اما برای این‌که به روند زمان‌بندی امور به ترتیبی درست پایبند باشید، اولین‌ها را اول قرار دهید. صحبت از اولین‌ها در اول شد؛ استیون کاوی نیز در کتاب خود با همین عنوان «سنگ‌های بزرگ» به‌عنوان استعاره‌ای برای مهم‌ترین اولویت‌ها و ارزش‌های افراد نام می‌برد.

سنگ‌های بزرگ زندگی شما چه چیزهای هستند؟ گذراندن زمان برای افرادی که دوستشان دارید؟ دلیلی باارزش؟ ایمان یا تحصیلاتتان؟ نقشه‌های آینده‌تان؟ آنچه برای خانواده‌تان فراهم می‌کنید؟ یا آموزش به دیگران؟ بی‌توجه به این‌که آن‌ها چه هستند، برای اینکه از تقسیم‌بندی زمان به بهترین نحو استفاده کنید، همیشه کارهای بزرگ را اول انجام دهید.

این بدین معناست که مهم‌ترین اولویت‌هایتان را، نه‌تنها در محیط کار، بلکه در زندگی، تشخیص دهید و قبل از آن‌که روزتان باکارهایی پر شود که هیچ ربطی به اولویت‌های شما ندارد، روزتان را به‌درستی زمان‌بندی کنید. در سر تیترهای بعدی به شما نشان می‌دهیم چطور با استفاده از روش‌های بسیار می‌توانید زمان هفتگی خود را به‌درستی تقسیم‌بندی کنید.

برنامه‌ریزی مهم‌ترین زمان شخصی

اولویت‌های شما هر چه باشند- زمان کاری، زمان عبادت و نیایش، زمان آرامش و استراحت، زمان با خانواده بودن، برنامه‌های ورزشی بچه‌ها- در ابتدای برنامه هفتگی خود قرارشان دهید. انجام چنین کارهایی اهمیتشان را بیشتر می‌کند و تضمین می‌کند که آن‌ها اجباراً به دلیل اهمیت کمتر به تعویق نیفتند. اگر از قبل، زمان بعدازظهرتان را برای گذراندن با خانواده اختصاص داده‌اید، هیچ اشکالی ندارد به ارباب‌رجوع بگویید برای قرار ملاقات بعدازظهر با او وقت ندارید و قرار قبلی دارید.

در هفته روزهایی را تعطیل کنید

تعطیلی دو روز در هفته ایده آل است؛ اما اگر تعطیلی دو روز در هفته برایتان امکان‌پذیر نیست، در برنامه‌تان دست‌کم یک روز تعطیل-یک روز کامل- را بگنجانید. این بدین معناست که در آن روز هیچ تلفنی نکنید، هیچ ایمیلی را چک نکنید و سراغ نامه‌های پستی نیز نروید و هیچ فعالیتی مربوط به برنامه کاری‌تان انجام ندهید.

زمان تعطیلی به معنای آرامش یافتن و نیرو گرفتن دوباره بدن است. شارژ کردن منظم باتری‌هایتان مسلماً برای بازدهی کاری‌تان ضروری است: به عبارت بهتر، هرچقدر در زمان استراحت انرژی بیشتری کسب کنید، بهتر می‌توانید بر اهداف هفتگی‌تان تمرکز کنید و راحت‌تر به آن‌ها دست‌یابید.

برای بعدازظهرهایتان نیز برنامه بریزید.

برنامه‌ریزی مناسب شب‌هایتان در هر هفته، شمارا مطمئن می‌کند پایان مناسبی برای روز کاری‌تان خواهید داشت. البته گاهی نیاز دارید ساعاتی اضافی در برنامه‌ی بعدازظهرهایتان بگنجانید. درهرحال، آن ساعات را نیز با برنامه‌ریزی اضافه کنید، طوری که کنترل و اجرای آن برایتان آسان باشد. برای مثال، ممکن است سه‌شنبه بعدازظهر را خالی بگذارید و چهارشنبه را برای قرار ملاقات‌ها یا جبران کارهای عقب‌مانده‌ی دفتری کنار بگذارید و بقیه بعدازظهرهایتان را برای بودن در کنار اعضای خانواده یا تفریح کردن برنامه‌ریزی کنید.

برای تمام زمان‌های شخصی دیگرتان برنامه‌ریزی کنید.

مناسب است هرروز صبح برای آن روز برنامه‌ریزی کنیم. همیشه زمان را روی تقویم تقسیم‌بندی کنیم. کتاب خواندن، درس خواندن، یوگا- علایق شما هر چه باشد- به‌قدر کافی مهم‌اند که به شانس واگذار نشوند. برای مثال سعی نکنید خواندن کتاب اثر مرکب که از کتابخانه امانت‌گرفته‌اید، به‌زور و هر جوری شده تمام کنید، بلکه زمانی برای آن در برنامه اختصاص دهید و آن زمان را به‌درستی برنامه‌ریزی کنید.

فعالیت‌های مستقیماً درآمدزا را برنامه‌ریزی کنید.

بعد از اولویت‌بندی علایق شخصی و زمان خانوادگی‌تان، باید با برنامه‌ریزی اولویت‌های کاری‌تان شروع کنید. همان‌طور که در سرتاسر این مقاله تأکید کردیم، وظیفه‌ی فروشنده‌ی حرفه‌ای باید کارهای مستقیمان درآمدزا را ابتدا انجام دهد. اختصاص نود دقیقه به کار جویندگی و یک ساعت به پیگیری کارهای بازیگران اصلی خرید در هرروز، قانون خوبی است.

برای اکثر افراد صحبت‌های بهترین زمان برای جویندگی و پیگیری امور بازیگران اصلی خرید است. توصیه می‌کنیم این کارها را در ابتدای برنامه‌ی کاری‌تان قرار دهید. با تبعیت از این شیوه، شما مهم‌ترین و حساس‌ترین کارهایتان را تا زمانی که خیلی خسته نشده‌اید، کنار نمی‌گذارید و به بهترین وجه آن‌ها را انجام می‌دهید.

اگر بعدازظهرها به لحاظ ذهنی و جسمی کارایی بیشتری دارید، فعالیت‌های مستقیماً درآمدزایتان را در این زمان انجام دهید؛ اما تکمیل آن‌ها در این زمان به‌واسطه‌ی قانون ساعت یازده که قبلاً در مقالات سایت شرح داده شد، سخت‌تر خواه شد. شاید مجبور شوید برای زمان جویندگی حمایت‌شده‌تان در بعدازظهر سخت‌تر بکوشید.

بازدیدها: 75

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات