شیوه های زندگی فروشندگان موفق-قسمت دوم

Rate this post

قرار ملاقات‌ها را به برنامه‌تان بیفزایید

نه‌تنها برنامه‌ریزی قرار ملاقات‌های موجودتان (کارهای تکراری مربوطه) مهم هستند، بلکه باید ساختاری منسجم برای برنامه‌ریزی قرار ملاقات‌هایتان ایجاد کنید. با این روش، می‌توانید حق انتخاب‌هایی به مشتریان بدهید، درحالی‌که خودتان نیز هنوز کنترل کافی روی زمان دارید.

برای مثال، عرضه فروش نوعی من ۴۵ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. به فرض این‌که قرار ملاقات‌هایم را در فواصل پانزده‌دقیقه‌ای تنظیم کرده باشم، امکان پانزده دقیقه مانور بین قرار ملاقات‌هایم دارم.

چون بازمان های خاصی کارکرده‌ام، کنترل بیشتری بر برنامه‌ام دارم. به‌جای این‌که از مشتری بپرسیم چه زمانی می‌توانیم ملاقاتش کنیم، به او پیشنهاد می‌دهیم از بین چند زمان، یکی را انتخاب کند.

مثلاً می‌گوییم: «آقای بهروزی! برای شما کدام ساعت مناسب‌تر است، ساعت ۱۶:۱۵ شنبه یا همین ساعت دوشنبه؟» اگر آقای بهروزی بگوید تا ساعت ۱۶:۳۰ به خانه نمی‌رسد، ساعت قرار با او را به ۱۷:۱۵ منتقل می‌کنیم.

زمانی را به پاسخگویی به تلفن‌ها اختصاص دهید

تلفن‌های تلنبار شده‌ای را هم که باید به آن‌ها پاسخ دهید در نظر بگیرید. صبح زود، زمانی را برای برنامه‌ریزی آن‌ها در نظر بگیرید. این کار به شما امکان می‌دهد بر کارهای مستقیماً درآمدزا، بدون استرس و نگرانی، تمرکز کنید.

همچنین ممکن است بخواهید قسمت «جوابگویی به تلفن» دیگری را در پایان روز به‌منظور جبران تمام تلفن‌های ازدست‌رفته در یک بعدازظهر شلوغ در برنامه‌ی خود بگنجانید. این تقسیم‌بندی زمانی باید حدود سی دقیقه باشد. شما باید سعی کنید این تلفن برگشتی کمتر از ده دقیقه زمان ببرد.

کارهای مستقیماً حمایت‌کننده از تولید موجود را برنامه‌ریزی کنید.

کلیه کارهای مربوط به مشتری و امور اجرایی مستلزم توجه منظورم هستند. اگرچه ما می‌گوییم که این نوع کارها در خلق فروش در اولویت دوم قرار دارند، هنوز باید انجام شوند. با اختصاص زمان کافی برای باقی ماندن این نوع کارها در صدر فعالیت‌های موجود اطمینان می بابید این کارهای به هفته‌ی بعد و هفته‌ی بعد و همین‌طور هفته‌های آتی موکول نمی‌شوند.

روند فروش و خدمات‌رسانی شما به مشتریان، تأثیر زیادی بر مقدار زمانی دارد که صرف انجام کارهای حمایت‌کننده از تولید یا همان PSA می‌کنید. برخی فروشنده‌ها بیش‌ازحد به مشتریان خدمت رسای می‌کنند، برخی نیز این نوع وظایف را به ساختمانی دیگر تفویض می‌کنند.

واقعیت این است که در کارهای حمایت‌کننده از تولید، زمان کمی را سرمایه‌گذاری کنید، طوری که بتوانید مشتریان را راضی و خوشحال نگه‌دارید.

تخصیص زمانی برای کارمندان

اگر شما گزارش‌های مستقیم دارید، مسئولیت‌های شغلی شما شامل مربی‌گری و حمایت از کارکنان است. به‌منظور تضمین این‌که کارکنانتان در اوج عملکرد و بازدهی باقی بمانند، قرار ملاقات‌هایی انفرادی با آنان ترتیب دهید. در برنامه‌تان خلاصه‌ای گفت‌وگوهای «تماس اصل» روزانه با افراد و نیز ملاقات‌های هفتگی با کل کارمندان را در نظر بگیرید.

فوریت‌ها را مدنظر قرار دهید.

عمل کردن به برنامه تقسیم‌بندی زمانی، مستلزم داشتن کمی انعطاف است. برای هر دو یا سه ساعت زمان مفیدتان در هرروز، سی دقیقه «زمان اضطراری» در نظر بگیرید. این زمان در قرار ملاقاتی که دیر می‌شود یا مشکل کوچک دیگری که برنامه روزانه را مختل می‌کند به کار می‌آید. شما با این کار از یک آزادی عمل نیم‌ساعته برای ادامه دادن به کارتان برخوردار می‌شوید.

 

بازدید: 15

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید