نقشه جویندگی طلا در فروش تلفنی

Rate this post

جویندگی: آیا این واژه تصاویری از غرب وحشی را به ذهنتان نمی آورد؟ تاریخ یک جوینده‌ی مصمم را به این شکل به تصویر کشیده است. او، به شکلی اسطوره ای، فردی است که در آب‌های متلاطم رودخانه به دنبال یافتن طلا با الکی در درست روزهای طاقت فرسایی را به شب می رساند یا با ضربه زدن با کلنگ در صخره‌ها در دل کوه در جست و جوی یافتن طلاست.

اما خیلی از این افراد شب، بدون پیدا کردن چیزی، به خانه بر می گشتند. بسیاری از مردم برای به سرعت ثروتمند شدن، به انجام کارهایی از جمله بازی کارت، غارت کردن دلیجان و … وسوسه می شدند. افراد زیادی پس از کسب تجربه مختصری در جویندگی طلا، تشخیص دادند راه آسان تر گذراندن زندگی قرار است در جایی دیگر باشد؛ اما تعداد کمی از این افراد مشتاق و علاقه‌مند، در برابر این شرایط دشوار مقاومت کردند و روزهای پیاپی به این کار طاقت فرسا ادامه دادند. این عده‌ی اندک سرانجام خوشبختی را به یافتن انبوهی طلا تجربه کردند.

جویندگی در فروش تلفنی فرق جندانی با جویندگی طلا نمی کند. فروشنده برای رسیدن به معدنی از نوعی متفاوت تلاش می کنند؛ یعنی: فروش. هنوز هم موفقیت، حاصل کار سخت، اراده‌ی قوی و صبر است. به قول معروف، موفقیت مستلزم بالا زدن آستین‌ها و شروع کار و نیز قبول مسئولیت در انجام کارهای روزانه‌ی مربوط به تلفن کردن است. هر گونه راه میان بر برای فرار از این مسئولیت، تنها از سوی افرادی تبلیغ می شود که به نظریه‌ی احمقانه‌ی یافتن گنج معتقدند.

هنوز فروشنده ای ندیده‌ایم که مشتاقانه و تا سر حد مرگ جویندگی را دنبال کند. هیچ کس صبح خیلی زود از خواب بیدار نمی شود تا بعد از رختخواب بیرون بپرد و بگوید:

«من امروز به قدری هیجان زده‌ام که می خوام دویست تماس تلفنی فروش با افراد غریبه برقرار کنم!» اما شما این گونه عمل کنید. جویندگی سنگ زیر بنای موفقیت در فروش تلفنی است. اگر با داشتن نگرشی توانمندانه و ابزارهای درست با آن برخورد کنید، حتی از انجام آن لذت هم خواهید برد. در مقاله، شما را با ابزارهایی برای جست و جوی طلا مجهز می کنیم – البته می دانید که منظورمان از طلا، فروش است- و شما را در طی کردن نزدیک‌ترین مسیر دستیابی به بازیگران اصلی خرید یاری می کنیم.

خیلی از مربیان فروش ممکن است سعی کنند به شیوه‌ی دیگری شما را متقاعد کنند، مثلاً به شما وعده‌ی آموزش راه‌های جادویی و بدون نیاز به جویندگی برای ثروتمند شدن را بدهند؛ اما – به ما اعتماد کنید- هر کس به شما گفته می توانید بی زحمت و جویندگی در فروش قهرمان شوید، دروغ گفته است و کلاه‌برداری بیش نیست. دفعه‌ی بعد که کسی به شما پیشنهاد ارائه‌ی بلیطی برای شرکت در «بزرگ‌ترین بخت آزمایی روی زمین» داد، آن را رد کنید و به تلفن کردن ادامه دهید.

درک درست این موضوع که جویندگی شامل چه کارهایی می شود و چه کارهایی را در بر نمی گیرد.

وبستر جویندگی را به این صورت تعریف می کند: «جست و جو برای یافتن یک مشتری بالقوه، جست و جوی جلوه ای از موفقیت است.» در این تعریف، دو مفهوم کلیدی مهم ذکر شده که عبارت‌اند از:

جست و جو: دقت کنید که منظور وبستر از جست و جو، منتظر ماندن، امید داشتن یا دعا کردن نیست، بلکه او بر عمل کردن تاکید می کند. برای یافتن این مشتریان بالقوه باید همواره بکوشید.

جلوه ای از موفقیت: جویندگی مؤثر مستلزم داشتن رویکردی خوش بینانه و ایمان به کسب درآمدی عالی است؛ و این با تعریف سایر فروشندگان از جویندگی تناقض است.

ممکن است در فرهنگ واژگانتان تعاریف دیگری برای واژه‌ی جویندگی بیابید؛ اما در زبان دنیای فروش تلفنی، این لغت معنایی دقیق تر از سایر منابع دارد. جویندگی به انجام علمی بسیار خاص محدود می شود، یعنی: صحبت کردن و نه پست کردن یا جست و جوی اینترنتی یا تبلیغ کردن. اگر شما تماس تلفنی یا حضوری با فردی ندارید، پس در حال جویندگی نیستید.

تفاوت‌های بین فعالیت‌های مربوط به جویندگی و سایر فعالیت‌ها نشان داده می شود.

جویندگی در مقایسه با سایر فعالیت‌ها
جویندگی شامل چه کارهایی است چه کارهایی را شامل نمی شود
تلفن کردن به مشتریان قدیمی پست کردن مگنت، تقویم، برگه‌های بازاریابی، هر چیز دیگری
تلفن کردن به حوزه‌ی نفوذی راه اندازی وب سایت
تلفن کردن به افرادی که نمی شناسید نصب علایم مغناطیسی روی ماشینتان
تلفن کردن به فهرست مشتری‌های انتخاب شده اسپانسر تیمی ورزشی شدن در کشور
درخواست و تلفن کردن به قصد مراجعات بعدی پاسخ به ایمیل‌ها
فروختن اضافی برای مراجعات قبلی نصب کارت تجاری‌تان روی تابلوی اعلانات
برقراری قرار ملاقات حضوری با مشتریان قدیمی و حوزه نفوذی به منظور تحکیم مراجعات بعدی یا معامله‌ی بیشتر تبلیغ کردن در هر نشریه ای

اغلب فروشنده‌ها فقط با بازیگران خریدی کار می کنند که در حاضر دارند. یک فروشنده همیشه نیاز به کار کردن با بازیگران خرید جدیدی دارد و جویندگی این کار برای شما انجام می دهد. مثل همیشه می گوییم: «راه رسیدن به ثروت، راه جویندگی است.»

بازدید: 12

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید