نقشه عملیاتی دستیابی به اهداف در فروش تلفنی

Rate this post

در دنیای فروش- خصوصاً فروش تلفنی- شما دائماً باید در جست‌وجوی شانس بیشتری برای موفق شدن باشید و بر افزایش این شانس‌ها تمرکز کنید. با افزایش شانس موفقیتتان، درآمد شما بیشتر و ساعت کاری‌تان کمتر می‌شود. همچنین رضایت‌مندی شغلی‌تان بیشتر می‌شود و زندگی بهترین خواهید داشت.

یکی از رموز دستیابی به فروش و اهداف زندگی‌تان کسب چهار احتمال موفقیت است. وقتی شما بتوانید به ارتباط مستقیم آن‌ها به دستیابی به خواسته‌ها و آرزوهایتان پی ببرید، قادر به طراحی بهتر رشد شخصی‌تان می‌شوید. همچنین قادر خواهید شد برنامه‌ی خود را عملی کنید و به موفقیت مطلوب دست یابید.

به این دلیل این مهارت‌ها را چهار احتمال موفقیت نامیده‌ام که با به‌کارگیری آن‌ها، احتمال فروش، درآمد، کیفیت زندگی و روابط شما بهبود چشمگیری می‌یابد. این‌ها در خودشان قدرت تغییر موجودی حساب بانی، وضعیت کاری و زندگی شخصی شما را دارند. در زیر به شرح مفصل این موارد می‌پردازیم.

شناسایی این چهار احتمال

آنچه به آن دست می‌یابید، نتیجه‌ی نهایی استفاده‌ی درست از این چهار احتمال موفقیت است. این چهار مورد عبارت‌اند از: دانش، مهارت، نگرش و فعالیت. اگر هر یک از این مهارت‌ها را در خود ارتقا دهید، شانس دستیابی به اهداف تجاری و شخصی خود را بالا می‌برید و اگر همگی آن‌ها را بهبود بخشید، درواقع موفقیتتان را تضمین کرده‌اید.

 • دانش

اگر دانش و اطلاعاتتان را در مورد کالا یا خدماتی که ارائه می دهید بالا ببرید، میزان درآمد و موفقیت خود را بیشتر می کنید. هر چه دانش بیشتری از محصولات رقیب تجاری‌تان داشته باشید، میزان فروشش مؤثرتان از راه رقابت بیشتر خواهد شد. در صورتی که اطلاعات بیشتری درباره‌ی مشتریان قبل از فروش کالا کسب کنید، بیشتر می فروشید. (در مقالات آتی تکالیفی اصولی انجام خواهیم داد که با انجام آن‌ها تلفن‌های موفق و دانش بیشتری کسب می‌کنید.)

 • مهارت

آیا شما مهارت‌های لازم را برای موفقیت در فروش تلفنی دارید؟ اگر قادر باشید، تنها بر دو مهارت اساسی تمرکز کنید، آن دو مهارت دو مورد زیر است:

الف) مهارت‌های فروش:

مهارت‌های فروش شما را مجهز به توانایی متقاعد ساختن مشتریان برای دست به عمل زدن می کند. (مثلاً خرید محصول شما) یا آن‌ها را متقاعد می‌کند سریع‌تر این کار را انجام دهند. مهارت‌های فروش شامل چشم‌اندازهای آتی شما، یادآوری، کسب صلاحیت لازم، رسیدگی به اعتراضات و پذیرفته نشدن کالا از سوی مشتری و توانایی تمام کردن کار هستند.

ب) مهارت‌های مدیریت زمان:

مهارت‌های مدیریت زمان سبب می‌شود. به جای این ه زمان شما صرف فعالیت‌های حمایت از تولید شود، بیشتر وقتتان صرف انجام فعالیت‌های منجر به کسب درآمد شود. مدیریت زمان یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی اکثر فروشندگان است. (به صورت مفصل در رابطه با این مهارت در تله بازاریابی صحبت خواهیم کرد.)

اگر می خواهید عملکردتان را بهبود بخشید، باید دائماً به هر دو مهارت‌های حیاتی توجه کنید، اما هر فروشنده ای برای بهتر کردن سایر مهارت‌های خود باید پیوسته بکوشد. به محض بهبود دادن مهارت‌هایتان، خواهید دید شانس‌های موفقیت هر چه بیشتر به نفع شما تغییر جهت می‌دهند.

 • نگرش

اکثر فروشنده‌ها معتقدند نگرش بر نتایج کاری آن‌ها تأثیر می‌گذارد. چون شما به عنوان یک انسان از محیط اطراف تأثیر می پذیرید- که این اصل به ویژه برای فروشندگان نیز صدق می کند- توانایی کنترل و بهبود نگرشتان منجر به افزایش فروش شما می شود.

شما در معرض نپذیرفتن کالا از سوی مشتری قرار دارید و پاسخ منفی به درخواست خرید همیشه مثل یک تهدید همراه شماست. با داشتن نگرشی مثبت به فروش، می توانید هر روز خود را از نو بسازید. انتخاب آسان‌ترین روش برای بهبود نگرش مثبت باید به دست خودتان انجام گیرد، نه این که دیگران آن را به شما القا کنند. به عبارت بهتر، به جای این که منفعل و واکنشی عمل کنید، ابتکار عمل به خرج دهید.

در فروش‌های تلفنی، شما در معرض این ریسک قرار دارید که اجازه دهید فرد دیگر که در آن طرف خط تلفن با شما صحبت می کند، بر نگرش شما تأثیر بگذارد. هر گز اجازه ندهید فردی ناشناس صرفاً به دلیل این که بد موقع به او تلفن کرده‌اید یا نیازی به خرید کالای شما ندارد، بقیه روزتان را خراب کند.

امروز و همین‌الان تصمیم بگیرید نگرش خودتان را بهبود بخشید. همچنین تصمیم بگیرید تنها فردی باشید که اجازه کنترل نگرشتان را دارد. اگر منتظر باشید فرد دیگری نگرش شما را بهبود بخشد و چنین فردی را نیابید. تکلیف چیست؟

 • فعالیت‌ها

وقتی فروشنده ای بر انجام فعالیت‌های ضروری در موفقیت فروش خود متمرکز می شوید، اتفاق‌های خوب و مثبت سریع رخ می دهند. فروشنده‌های برجسته و سطح بالا کارهایی انجام می دهند که فروشنده‌های معمولی نمی توانند یا نمی خواهند انجام دهند. فروشنده‌های برجسته افق‌های روشن‌تری پیش روی خود مجسم می کنند که به تولید، یادآوری و رزرو قرار ملاقات‌های بیشتر و در نهایت فروش افزون تر منجر می شود. اگر خواهان افزایش احتمال موفقیتتان هستید، فعالیت‌های مربوط به ایجاد موفقیت را بیشتر انجام دهید.

بازدید: 13

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید