نقش یک مشتری را بازی کنید

گردآوری اطلاعات شرکت به‌طور رایگان از روی برد شرکت که برای اطلاع عموم مردم منتشر می‌شود، کاری زیرکانه است. بهترین راه دسترسی به این اطلاعات، بازی کردن نقش مشتری است.

درواقع برای اینکه بتوانید به شناخت کاملی از این شرکت برسید و به بهترین نحو به مشتریان کمک کنید، باید خدماتتان را از دید یک مشتری تجربه و ارزیابی کنید. مطالب این مقاله به شما در شناخت بهتر و بیشتر مشتریان، با نقش بازی کردن به‌عنوان یک مشتری، کمک می‌کنند.

یک بروشور برای من بفرستید.

اگر بخواهید اطلاعات بیشتری درباری شرکت به دست آورید، فقط به دنبال به دست آوردن یک بروشور باشید. ممکن است برخی از اطلاعات درج‌شده در بروشور با اطلاعات موجود در سایت یکی باشند (مقاله قبلی را چک کنید « کلیک یک: از سایت اینترنتی شرکت دیدن کنید») اما شاید با این بروشور یک‌لقمه‌ی چرب کشف کنید که قبلاً از وجود آن بی‌اطلاع بودید.

اکثر شرکت‌ها برای مشتریان خود بروشورها یا بسته‌های اطلاعاتی آماده می‌کنند که در آن‌ها شرکت، محصولات و خدمات خود را تبلیغ می‌کنند و در خیلی از موارد، به آسان و تنها با کلیک روی وب‌سایت شرکت به آن‌ها اطلاعات دست می‌یابید.

اگر می‌خواهید به اطلاعات بیشتری از شرکت دست‌یابید، برقراری تماس تلفنی نتایج بهتری به همراه دارد. منبع کسب این اطلاعات احتمالاً قرار است فردی در اداره- یا بخش فروش- باشد؛ اما او به‌احتمال‌ زیاد مخاطب نوعی‌ای نیست که شما سعی دارید او را به‌عنوان یک مشتری جذب کنید. برای مثال، شاید بپرسید آیا این شرکت اطلاعات با جزئیات بیشتری درباره‌ی خدمات خاص یا فعالیت‌های بخشی خاص ارائه می‌کند.

بااین‌حال، انجام این نوع تحقیق به معنای آمادگی پیشرفته است. به‌جای این‌که تحقیق خود را به گردآوری اطلاعات از یک روز قبل از تلفن فروشتان شروع کنید، نیاز دارید از یک هفته تا ده روز جلوتر، تحقیقاتتان را به‌منظور دریافت و درک بهتر اطلاعات شرکت شروع کنید. اگر خواهان تسریع درروند تحقیق و کم کردن هزینه‌های شرکتتان هستید، از شرکت مزبور بخواهید اطلاعات خود را برای شما ایمیل کنند.

سهامی از شرکت مزبور خریداری کنید.

روش مناسب دیگر برای به دست آوردن اطلاعات شرکت، خریدن سهامی از آن است. برای کسب اطلاعات یا تماس با کارگزارتان، به شرکت تلفن کنید. سهامداران شرکتی‌های دولتی، اطلاعات وابسته به سازمان، ازجمله گزارش‌های سالیانه را دریافت می‌کنند. این خلاصه‌ها در پایان سال نوعاً شامل اطلاعات مالی و توصیفی از پروژه‌های بلند و کوتاه‌مدت هستند.

با خواندن گزارش‌های سالیانه، متوجه اصل موضوع می‌شوید، اما این موضوعات تا حد امکان به صورتی مثبت گفته می‌شوند. ارائه‌ی این گزارش‌ها فرصتی در اختیار شرکت قرار می‌دهد تا داستان‌های موفقیت‌آمیز خود را با سرمایه‌گذاران در میان بگذارد، برای این‌که آن‌ها را تشویق به سرمایه‌گذاری حتی بیشتر کند.

پس سهامدار شرکت از اخبار آن مطلع شوید. با مالکیت حتی یک سهم شرکت می‌توانید از مزایای مطرح‌شده در دو روش زیر بهره‌مند شوید:

 • این کار اسم شما را در لیست اسامی افرادی قرار می‌دهد که از سوی شرکت به آن‌ها برای برقراری ارتباط با شرکت‌نامه ارسال می‌شود و شما را در جریان سرمایه‌گذاری‌تان قرار می‌دهد. به بیان دیگر، سرمایه‌گذاری‌تان در این شرکت به‌عنوان یک مشتری.
 • علاوه بر این، می‌توانید با مشتری‌ای سهیم شوید که با او سهمی در این شرکت دارید. او مطمئناً از این‌که تنها به‌عنوان یک فروشنده با شما معامله نمی‌کند، بلکه به‌عنوان یک سهامدار نیز در معامله شرکت دارد. خوشحال خواهد شد.

بازدیدها: 36

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

  لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
  جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
  دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

  دیدگاه خود را بیان کنید

جدیدترین محصولات