چطور معامله فروش را یکسره کنیم؟

Rate this post

اگر شما در سرتاسر روند فروش مؤثر عمل کنید، بستن قرارداد صرفاً پایان موفق و طبیعی تلاش شماست. بستن قرارداد مستلزم توجه و آمادگی بیشتری نسبت به سایر مراحل روند فروش و نتیجه‌ی واکنش حرفه‌ای به نپذیرفتن کالا از سوی مشتری در دقیقه‌ی آخر معامله است.

 انجام معامله به‌رغم وجود موانع

شما به‌خوبی می‌دانید زمانی به مرحله‌ی فروش خلاقانه می‌رسید که به تمام موانع پیش روی فروش خوشامد بگویید! درواقع چون موانع علائمی مثبت هستند، شمارا از ظرفیت امیدوارکننده‌ی فروش باخبر می‌کنند.

موانعی که شما درفروش می‌بینید، مدارکی دال بر وجود علاقه به خرید هستند. به‌جای اینکه یک اقدام مخالفت در برابر خرید از سوی مشتری را با پیام «بهتر است وقتم را تلف نکنم» برای خودتان تفسیر کنید، آن را این‌طور تفسیر کنید که انگار مشتری به شما می‌گوید «لطفاً مرا متقاعد به خرید کنید». مقالات تله بازاریابی را دنبال کنید تا به شما آموزش دهیم که چطور یک مشتری بی‌میل به خرید را به یک مشتری راضی از خرید تبدیل کنید.

 

جواب مثبت گرفتن

اگر تابه‌حال درباره شکار کردن شغل چیزی شنیده باشید، بی‌شک متوجه شده‌اید همواره باید به دنبال یافتن شغل باشید، حتی اگر دقیقاً ندانید چه شغلی می‌خواهید داشته باشید. همین موضوع برای فروش نیز صادق است، به‌جز در بخشی از فروش که آن را نمی‌خواهید.

شک نداشته باشید که می‌توانید به تمام تکنیک‌ها و استراتژی‌های بستن قرارداد پی ببرید. مواردی وجود دارد که ممکن است بخواهید آن‌ها را امتحان کنید. (در رابطه با آن موارد در تله بازاریابی باهم سخن خواهیم گفت)؛ اما هرچقدر تکنیکی روی مشتری بد عمل کند، هنوز هم می‌خواهید آن را درفروش خود به کار ببرید. همیشه همین‌طور بوده است.

 

توجه به جنبه‌ی روشن فروش نکردن

شما، با مدیریت درست پدیده‌ی نپذیرفتن کالا از سوی مشتری، شاید به‌سرعت با یک مشتری یا گروهی از مشتریان روبه‌رو شوید یا حتی کالایی را در زمان خیلی زودتر ازآنچه تصور می‌کردید بفروشید. اگرچه از دست‌دان یک موقعیت فروش می‌تواند شمارا پایین‌تر بکشد، می‌توانید راه‌هایی برای تبدیل این شکست به موفقیت‌های فروش بعدی باز کند.

 

خارج از بحث مقاله لذت‌بخشمان:

اهمیتی ندارد که مسیر شغلی فروش، شمارا به کجا می‌کشاند؛ باانگیزه ماندن برای موفقیت و رشد شما عاملی حیاتی و ضروری است. انگیزه از درون ناشی می‌شود، اما باید از محیط بیرون تغذیه شود. با درک ارزش‌ها و اهداف خود شروع کنید و آن‌ها را از طریق نظم، نگرش مثبت، ادامه روال عادی زندگی، عادات و پیشرفت‌های شخصی بیشتر حفظ کنید.

باانگیزه باقی ماندن مثل داشتن تصویری از یک ماشین پورشه است (هتلی تفریحی در بهترین نقطه جهان یا خانه‌ای اشرافی و مجلل در مونتانا) که روی تابلوی اعلانات خودتان می‌چسبانید.

داشتن انگیزه همچنین به‌مثابه‌ی علامت کنترلی در طرح برنامه‌ی روزانه‌تان است و قبول مسئولیت شما در قبال عمل به جدول تلفن‌های روزانه‌ی شما، ساعات تمرین و دوباره تمرین کردن آن‌هاست. به‌طور خلاصه می‌توان گفت انگیزه‌ی موجود در شما صرف انجام کارهای بزرگ و کوچک می‌شود.

بازدید: 18

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید