۱۰ راهکارهای برای نشاط و انگیزش بازاریابان و فروشندگان تلفنی
فروردین ۳۱, ۱۳۹۶
ارائه به شیوه استیو جابز
اردیبهشت ۸, ۱۳۹۶

« جعبه ابزار بازاریابی تلفنی »

 

چرا جعبه ابزار بازاریابی تلفنی ؟ در بازاریابی و فروش تلفنی، چالش‌هایی در مسیر ارتباط گیرنده تلفنی (همان بازاریاب با فروشنده تلفنی) وجود دارد که با داشتن جعبه‌ابزار ارتباط تلفنی که شامل بازاریابی، فروش، فن بیان، زبان بدن و مذاکرات تلفنی می‌شود؛

 

ابزارهای پیش روی یک بازاریاب حضوری ۲ برابر ابزارهایی است که یک بازاریاب تلفنی در اختیار دارد، مثل حرکات دست که یک ابزار در زبان بدن است در فروش حضوری بسیار به درک نیاز و تشخیص دروغ‌گوئی کمک می‌کند، ابزاری است که در جعبه‌ابزار یک بازاریاب تلفنی موجود نیست.

یک‌ ضرب‌المثل معروف در مذاکرات و زبان بدن هست که میگه: «دستهات رو نشونم بده که بدونم راست میگی یا دروغ !!!»

در زیر به دسته‌بندی ابزارهای بازاریاب حضوری و تلفنی نگاهی می‌اندازیم؛

 • ابزارهای بازاریاب و فروشنده حضوری:
 1. آهنگ کلام
 2. زبان بدن
 3. واژه‌ها
 4. حالت چهره
 5. حرکات دست
 6. صدا
 7. نفوذ شخصیت
 8. تکیه‌کلام
 • ابزارهای بازاریاب و فروشنده تلفنی:
 1. صدا
 2. واژه‌ها
 3. تکیه‌کلام
 4. آهنگ کلام

برای به‌کارگیری از هرکدام از این ابزارها باید چگونگی استفاده از آنها را یاد بگیرید؛ زبان بدن و لحن، تأثیر مستقیم بر یکدیگر دارند.

 • زبان بدن در ارتباط تلفنی مانند جریان الکتریسیته در پریز است، دیده نمی‌شود اما تأثیر آن را بر روی لحن و گفتار ما می‌گذارد.

 • برای ایجاد رابطه قدرتمند و حرفه‌ای در ارتباطات تلفنی، نیاز به درک سه گزینه زیر است:

اول: تجزیه تحلیل ماهرانه صدا

دوم: درک آهنگ کلام مشتری

سوم: استفاده دقیق راهبردی از ابزارها

این ۳ آیتم به ما یادآوری می‌کند که یک بازاریاب تلفنی یا به بیان صحیح‌تر، ارتباط گیرنده تلفنی، می‌بایست مدام در حال مطالعه باشد و در دوره‌های آموزشی شرکت کند تا بتواند جدیدترین متد روز دنیا را درزمینهٔ بازاریابی و فروش تلفنی بیاموزد؛

البته ما در وب‌سایت تله بازاریابی همین هدف را برنامه‌ریزی نموده‌ایم و نتیجه تحقیقات و مطالعات جهانی را برای کسب‌وکارهای داخلی، بومی‌سازی کرده‌ایم و به‌صورت مقالات آموزشی PDF و کتاب‌های الکترونیکی، دوره‌های صوتی و ویدئوهای آموزشی تخصصی و مرتبط به بازاریابی، فروش و مذاکرات تلفنی در اختیار شما مخاطبین عزیز و ارجمند قرار داده‌ایم و خواهیم داد.

 

…و ادامه:

با کسب این مهارت‌ها باید قادر به تفسیر مفهوم تغییر آهنگ کلام مخاطبین باشید؛ این تغییرات شامل بلندی صدا، سطح و میزان انرژی، مکث‌های طولانی و نیز به‌کارگیری از واژه‌های گوناگون در بیان مشتری است.

در مقالات بعدی به اقدامات و مهارت‌های لازم جهت فروش از طریق تلفن،بیشتر می‌پردازیم.

دانلود رایگان مقاله

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *