تله بازاریابی شیوه های زندگی فروشندگان موفق
شیوه های زندگی فروشندگان موفق-قسمت اول
اسفند ۲۵, ۱۳۹۶
۱۰ ویژگی یک بازاریاب تلفنی موفق!
تیر ۳۰, ۱۳۹۷
پست شیوه های زندگی فروشندگان موفق

قرار ملاقات‌ها را به برنامه‌تان بیفزایید

نه‌تنها برنامه‌ریزی قرار ملاقات‌های موجودتان (کارهای تکراری مربوطه) مهم هستند، بلکه باید ساختاری منسجم برای برنامه‌ریزی قرار ملاقات‌هایتان ایجاد کنید. با این روش، می‌توانید حق انتخاب‌هایی به مشتریان بدهید، درحالی‌که خودتان نیز هنوز کنترل کافی بر برنامه‌تان دارید.

برای مثال، عرضه فروش نوعی من ۴۵ دقیقه بیشتر طول نمی‌کشد. به فرض این‌که قرار ملاقات‌هایم را در فواصل پانزده‌دقیقه‌ای تنظیم کرده باشم، امکان پانزده دقیقه مانور بین قرار ملاقات‌هایم دارم.

چون بازمان های خاصی کارکرده‌ام، کنترل بیشتری بر برنامه‌ام دارم. به‌جای این‌که از مشتری بپرسیم چه زمانی می‌توانیم ملاقاتش کنیم، به او پیشنهاد می‌دهیم از بین چند زمان، یکی را انتخاب کند؛ مثلاً می‌گوییم: « آقای بهروزی! برای شما کدام ساعت مناسب‌تر است، ساعت ۱۶:۱۵ شنبه یا همین ساعت دوشنبه؟» اگر آقای بهروزی بگوید تا ساعت ۱۶:۳۰ به خانه نمی‌رسد، ساعت قرار با او را به ۱۷:۱۵ منتقل می‌کنیم.

زمانی را به پاسخگویی به تلفن‌ها اختصاص دهید

تلفن‌های تلنبار شده‌ای را هم که باید به آن‌ها پاسخ دهید در نظر بگیرید. صبح زود، زمانی را برای برنامه‌ریزی آن‌ها در نظر بگیرید. این کار به شما امکان می‌دهد بر کارهای مستقیماً درآمدزا، بدون استرس و نگرانی، تمرکز کنید. همچنین ممکن است بخواهید قسمت «جوابگویی به تلفن» دیگری را در پایان روز به‌منظور جبران تمام تلفن‌های ازدست‌رفته در یک بعدازظهر شلوغ در برنامه‌ی خود بگنجانید. این تقسیم‌بندی زمانی باید حدود سی دقیقه باشد. شما باید سعی کنید این تلفن برگشتی کمتر از ده دقیقه زمان ببرد.

کارهای مستقیماً حمایت‌کننده از تولید موجود را برنامه‌ریزی کنید.

کلیه کارهای مربوط به مشتری و امور اجرایی مستلزم توجه منظرم هستند. اگرچه ما می‌گوییم که این نوع کارها در خلق فروش در اولویت دوم قرار دارند، هنوز باید انجام شوند. با اختصاص زمان کافی برای باقی ماندن این نوع کارها در صدر فعالیت‌های موجود اطمینان می بابید این کارهای به هفته‌ی بعد و هفته‌ی بعد و همین‌طور هفته‌های آتی موکول نمی‌شوند. روند فروش و خدمات‌رسانی شما به مشتریان، تأثیر زیادی بر مقدار زمانی دارد که صرف انجام کارهای حمایت‌کننده از تولید یا همان PSA می‌کنید. برخی فروشنده‌ها بیش‌ازحد به مشتریان خدمت رسای می‌کنند، برخی نیز این نوع وظایف را به ساختمانی دیگر تفویض می‌کنند. واقعیت این است که در کارهای حمایت‌کننده از تولید، زمان کمی را سرمایه‌گذاری کنید، طوری که بتوانید مشتریان را راضی و خوشحال نگه‌دارید.

تخصیص زمانی برای کارمندان

اگر شما گزارش‌های مستقیم دارید، مسئولیت‌های شغلی شما شامل مربی‌گری و حمایت از کارکنان است. به‌منظور تضمین این‌که کارکنانتان در اوج عملکرد و بازدهی باقی بمانند، قرار ملاقات‌هایی انفرادی با آنان ترتیب دهید. در برنامه‌تان خلاصه‌ای گفت‌وگوهای «تماس اصل» روزانه با افراد و نیز ملاقات‌های هفتگی با کل کارمندان را در نظر بگیرید.

فوریت‌ها را مدنظر قرار دهید.

عمل کردن به برنامه تقسیم‌بندی زمانی، مستلزم داشتن کمی انعطاف است. برای هر دو یا سه ساعت زمان مفیدتان در هرروز، سی دقیقه «زمان اضطراری» در نظر بگیرید. این زمان در قرار ملاقاتی که دیر می‌شود یا مشکل کوچک دیگری که برنامه روزانه را مختل می‌کند به کار می‌آید. شما با این کار از یک آزادی عمل نیم‌ساعته برای ادامه دادن به کارتان برخوردار می‌شوید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *