۲۹ نکته و ویژگی فروشندگی و پاسخ‌گویی تلفنی (بخش دوم)

Rate this post

۱۵٫ کلمات را واضح و با تلفظ صحیح به کار ببرید.

۱۶٫ بی‌جهت روی بعضی از مواضع پافشاری نکنید.

۱۷٫ تلفن را درست نگه‌دارید تا صدای شما واضح باشد. تحقیقات ثابت نموده صاف و مستقیم بودن مجاری تنفسی و حنجره در گفتگو، باعث می‌شود که صدا و بیان فرد مثبت و بر مخاطب تأثیر قوی و مؤثرتری داشته باشد.

۱۸٫ اگر در مکالمه‌های تلفنی، طرف مقابل شما فریاد می‌کشد و سر شما داد میزند، شما هرگز مقابله‌به‌مثل نکنید بلکه آرام، نرم و با ملایمت صحبت کنید.

۱۹٫ مراقب کلام خود باشید و در حذف کلمات کلیشه‌ای و عباراتی که تکه کلام شما شده‌اند ولی خیلی پسندیده نیستند، تلاش کنید.
۲۰٫ صدایتان را ضبط کنید و به آن مرتب و مکرراً گوش کنید، این کار باعث می‌شود تا عیب‌های کارتان و صدایتان را پیدا کنید و با تمرین و تمرین و مهارت آنها را رفع کنید. ( تمرین‌های ابتدایی فن بیان )

۲۱٫ سعی کنید سؤال‌ها و اعتراضات مشتریان را پیش‌بینی کنید و فهرست سؤال‌های احتمالی خود را کامل کنید. (لیست سؤالات مشتریان را تهیه و مدام به‌روز و کامل‌تر کنید)

جواب‌های آنها را آماده کنید(سناریونویسی) =» این کار میزان آمادگی شما را در مذاکرات بعدی افزایش می‌دهد.

۲۲٫ هدف مهم : یکی از اهداف از بازاریابی تلفنی گرفتن وقت از مخاطب برای ملاقات حضوری یا فروش است؛ درنتیجه از دادن اطلاعات زیاد خودداری کنید.

در ملاقات حضوری شما علاوه بر صدا، ابزارهای دیگری هم برای تأثیرگذاری بر مشتری دارید.
مثل : زبان _ تیپ ظاهری _ نمونه کالا (سمپل یا پایلوت) _ کاتالوگ و فیلم درنتیجه هدف اصلیتان را فراموش نکنید : مثلاً گرفتن وقت ملاقات.
۲۳٫ حرفه‌ای عمل کنید؛ از تلفن به‌عنوان یک وسیله کاری استفاده کنید. سریع بروید سر اصل مطلب.

۲۴٫ وسط حرف مشتری ندوید، مهارت سخنرانی و گوش کردن را در خودتان بالا ببرید.( فن بیان )
پرشور باشید، با اعتمادبه‌نفس صحبت کنید و از موضوع اصلی خارج نشوید.

۲۵٫ ویژگی‌های محصولتان را بیان کنید، اما این ویژگی‌ها را با منافع و مزایایی که برای مشتری دارد، پیوند دهید و تأیید دیگران را در جهت بالا بردن اطمینان مشتری بیان کنید تا اعتبارتان افزایش یابد.

۲۶٫ یادداشت‌برداری کنید. این کار باعث می‌شود چیزی را از قلم نیاندازید؛ اما مواظب باشید یادداشت‌برداری به مذاکرات شما لطمه نزند. ( در مکالمات که احساس ضعف در اعتمادبه‌نفس دارید، ضبط کنید)
۲۷٫ به منشی‌ها خیلی احترام بگذارید، این‌ها انسان‌های مهمی هستند و می‌توانند دوست شما برای برقراری تماس به مدیرشان باشند یا اینکه مانع شما بشوند. به مقاله عبور از سد منشی‌ها رجوع نمایید.

۲۸٫ موفقیت‌ها و شکست‌هایتان را در بازاریابی تلفنی تجزیه‌وتحلیل کنید و از آنها درس بگیرید.

  تجربه بهترین معلم است. هر بار که گوشی تلفن را برمی‌دارید، باید خود را از نو بسازید. اجازه ندهید تکراری بودن امور شما را خسته کند، باید هر روز دوباره در مورد آنچه انجام می‌دهید، فکر کنید؛ خلاق باشید.

۲۹٫ در پایان هر مذاکره سعی کنید خیلی کوتاه خلاصه مذاکرات را بیان کنید و برای آن از مشتری تأییدیه بگیرید تا مطمئن شوید سوء برداشتی باقی نماند است.

 

[button title=”دانلود رایگان مقاله” icon=”fa fa-download” icon_position=”center” link=”#ulp-” color=”#348228″ font_color=”#ffffff” size=”2″ full_width=””]

 

بازدید: 13

علی محمدی

مؤسس وب‌سایت تله بازاریابی «علی محمدی» است؛ ایشان محقق، نویسنده و مدرس دوره های بازاریابی، فروش و ارتباطات موثر تلفنی هستند. علی محمدی «باشگاه بازاریابان تلفنی» را در سال ۱۳۹۵ تاسیس کرده است.

دیدگاه کاربران ...

تعداد دیدگاه : 0

    لطفا قبل از ارسال سئوال یا دیدگاه سئوالات متداول را بخونید.
    جهت رفع سوالات و مشکلات خود از سیستم پشتیبانی سایت استفاده نمایید .
    دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
    دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.

    دیدگاه خود را بیان کنید